Rada Programowa

Anna Zielińska-Głębocka

Prof. nauk ekonomicznych
Od ukończenia studiów jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie pełniła funkcje m.in. kierownika Zaocznego Studium Doktoranckiego, a także kierownika studium podyplomowego. Uczestniczyła w stażach i projektach badawczych dotyczących Unii Europejskiej w kraju i za granicą. Od 1998 r. jest kierownikiem Katedry Integracji Europejskiej oraz członkiem senatu Uniwersytetu Gdańskiego. Autorka ekspertyz dla urzędów centralnych i regionalnych, w tym Biura Analiz Sejmowych. Posłanka Sejmu RP V i VI kadencji. Od 2002 r. jest członkiem Państwowej Komisji Akredytacyjnej, a od 2008 r. jej wiceprzewodniczącą. Jest członkiem Rady Służby Cywilnej. Od 2008 r. przewodniczy Gdańskiej Radzie Oświatowej. W dniu 9 lutego 2010 r. powołana przez Sejm RP w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Janusz Lewandowski

Dr ekonomii | Poseł do Parlamentu Europejskiego
Posługuje się językiem angielskim, niemieckim i francuskim. Doradca „Solidarności” w latach 80-tych, minister 1991-93, współtwórca polskiej giełdy, poseł na Sejm 1997-2004, po roku 2004 szef Komisji Budżetowej Parlamentu Europejskiego, Komisarz Unii Europejskiej ds. Budżetu w latach 2010-2014. Od 2015 przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Michał Boni

Dr nauk humanistycznych
Były szef Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, były minister administracji i cyfryzacji. Poseł VIII kadencji do Parlamentu Europejskiego.

Jacek Karnowski

Dr ekonomii | Prezydent Miasta Sopotu
Od dzieciństwa mieszkaniec Sopotu, od zawsze harcerz, absolwent sopockiej „ósemki” Józefa Golca i II Liceum Ogólnokształcącego. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, w czasie studiów Wicemarszałek Parlamentu Studentów. Absolwent Studium Podyplomowego Prawa Samorządowego na Uniwersytecie Gdańskim, oraz Studium Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Central Connecticut State University. Od 1990 radny i wiceprezydent Sopotu, a od 1998 roku prezydent Sopotu. W latach 1990-98 radny Sejmiku Województwa Gdańskiego, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska. Od 2007 roku Wiceprezes Związku Miast Polskich; Delegat do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych przy Radzie Europy, Współprzewodniczący Zespołu ds. Ustrojowych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Działalność polityczną rozpoczął na studiach jako członek władz Ruchu Młodej Polski. Był również współzałożycielem i członkiem zarządu Związku Akademickiego VERBUM. Za działalność opozycyjną został zatrzymany, odebrano mu paszport.